En İyi 3 Gainer!

Vücut geliştirme sporuna başlayan ve bu spor ile birlikte kilo almak isteyen bireyler karbonhidrat tozu olarak bilinen gainerlere yönelebiliyor. Gainer yapı olarak %75 karbonhidrat ve %25 proteinden oluşmaktadır. Genellikle zayıf olan ya da vücudunu genişletme amacı olan sporcular tarafından kullanılan gainer, iyi bir beslenme ile birlikte istenilen sonuçları ortaya çıkarmakta yardımcı oluyor. Gainer kullanılırken süt ya da su kullanılabilir. Ancak amacınız yağsız kas kütlesi arttırmak ise suyu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Gainer hakkında bilgi verdikten sonra 2018 yılındaki en iyi karbonhidrat tozu markalarından bahsedebiliriz.

1-) Muscletech Premium Mass Gainer

Fiyatı ve performansı bakımından oldukça sağlam bir gainer olan Muscletech Premium Mass Gainer, en iyi gainer hangisi sorusunu soran sporcular için listemizin baş köşesinde yerini alıyor. 1 servisin 500-600 ml su ile ya da yağsız sütle alınması ve gün içerisinde en fazla 2 servis alınması önerilmektedir. Ayrıca 1 servisinde 1273 kalori, 53 gram protein ve 261 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Eğer zayıfsanız ve kilo almaya ihtiyacınız var ise oldukça iyi içeriğe sahip olan Muscletech, bulk döneminde olan bireyler için de önerilmektedir.

8 haftalık bir bilimsel bir çalışma sonucunda günlük sağlam bir diyet ve 1.5 servis Muscletech gainer kullanan bireylerin süreç sonucunda vücudunda kas artışı görüldüğü gözlemlenmiştir. Ayrıca 2014 yılında en iyi kilo aldırıcı olarak seçilmiştir. Toparlayacak olacaksak zayıfsanız ve bulk döneminde yağsız kas kütlesi kazanmak istiyorsanız; Muscletech Premium Mass Gainer oldukça iyi bir seçimdir.

2-) Optimum Serious Mass

Optimum, uzun süredir ülkemizdeki supplement piyasasında oldukça sağlam bir yere sahip. En iyi karbonhidrat tozu sıralamamızda da kendisine yer vermek istedik.  1 servisinde 1250 kalori, 50 gram protein, 252 gram karbonhidrat ve 4 gram yağ bulunmaktadır. İçerik kısmına baktığımız zaman iyi bir içeriğe sahip olsa da, piyasaya baktığımız zaman daha iyileri de mevcut. Eğer marka takıntınız yoksa daha iyi markalar bulabilirsiniz. Zayıf sporcular ve bulk döneminde olan sporcular için tercih edilebilecek bir ürün olsa bile, dediğimiz gibi aynı fiyata daha iyi oranlara sahip olan markalar bulmak mevcut.

3-) Stacker Europe Ultra Mass

En iyi gainer hangisi listemizdeki bir diğer gainer Stacke Europe Ultra Mass. 1 servisinde 912 kalori, 42 gram protein, 160 gram karbonhidrat ve 10 gram yağ bulunan Stacker Europe, daha önce karşılaştırdığımız ürünlere göre içerik olarak en az olanı. Buna rağmen içerisinde çok az miktarda şeker bulundurması tercih etmeniz için önemli bir artı. Ancak belirtmemiz gereken bir şey var ki; daha fazla gramaja sahip olan ve daha fazla besin değerine sahip olan birçok marka bu markadan daha az fiyata satılmakta. Tüm iyi yönleri yanında fiyat bakımından her bütçeye uygun olmaması, negatif bir yön.

 

En iyi karbonhidrat tozu sıralamamızı yaptığımıza göre küçük bir özet geçebiliriz. 1. sıraya koyduğumuz Muscletech Premium Mass Gainer, 5440 gramlık bir pakette 279 TL’lik bir fiyat ile karşımıza çıkıyor. 2. sırada Optimum Serious Mass, 5450 gramlık bir pakette 239 TL’lik bir fiyat ile karşımıza çıkıyor. 3. ve son olarak Stracker Europe Ultra Mass, 4500 gramlık bir pakette ve 269 TL’lik fiyatı ile karışımıza çıkıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar