En İyi 5 Protein Tozu / En İyi Protein Tozları

Protein tozları, profesyonel vücut geliştirmeciler için olmazsa olmaz takviye besinlerden biridir. Her ne kadar ülkemizde hala bir tartışma konusu olsa da, vücut geliştirmede protein tozlarının rolünün büyük olduğunu bilmek gerekmektedir. Özellikle de en iyi protein tozlarını kullanarak, antrenmanlarınızı buna göre şekillendirirseniz; istediğiniz vücudu elde etmek için bir adım daha atmış olursunuz. Ancak piyasada birçok protein tozu bulunmakta ve hepsinin etkileri aynı olmuyor. Kimisinde daha fazla protein varken, kimisinde daha az; kimisi içerken topaklanma sorunu yaşatırken kimisi de rahat içimli olabiliyor. O yüzden protein tozu satın almadan önce makalemizi okuyabilir, en iyi protein tozlarını kendiniz seçebilirsiniz. İşte doğru protein tozunu seçebilmeniz için hazırladığımız en iyi protein tozları listesi!

1-) Multipower Whey

Multipower bir Alman markası olup, supplement konusunda önde gelen firmalardandır. Whey proteini gerek tat, gerek içerik, gerekse karışım konusunda oldukça başarılıdır. Bir porsiyon için 3 ölçek kullanılması gereken Multipower whey, 30 gramında 24 gram protein, 5700mg BCAA bulundurmakta.  Multipower whey’in diğer dikkat çeken özelliklerinden biri de düşük karbonhidrat ve şeker bulundurması. Bu ürünün hiç mi kötü yanı yok diyorsanız eğer evet, tabi ki var. Ürünün en dezavantajlı tarafı fiyatı. Özellikle şubat 2017 ayında gelen zamlardan sonra Multipower whey’in fiyatı 289 TL olmuş durumda. Bu fiyata değer mi tartışılır ancak Multipower, kesinlikle protein tozu denilince akla gelen ilk markalardan.

Ayrıca multipower protein tozunu daha uygun fiyata satın almak için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

en iyi 5 protein tozu

 

2-) Weider Premium Whey

Weider, dünyanın önde gelen markalarından biri arasında yerini almakta. Supplement konusunda oldukça başarılı işler çıkaran Weider Premium Whey, %60 konsantre whey ve %20 izole wheyden oluşmaktadır. Ayrıca BCAA bakımından oldukça zengin olması, sporcuların bu proteini en iyi protein tozları arasında görmesine neden olmaktadır. 30 gramlık servisinde 23 gram protein bulunan Weider Premium Whey, 77 servis sunmaktadır.

weider_premium_whey_protein_tozu_2300_gr_8423_400

3-)Ultimate Prostar %100 Whey 

Şuana kadar incelediğimiz protein tozlarına göre servis başına protein miktarı daha fazla olan Ultimate Prostar, 30 gramlık bir serviste 25 gram protein sunuyor. Ayrıca içeriğinin çoğu kısmı izole ve konsantre whey’den oluşmakta. İçerisindeki yağ oranının oldukça düşük olması, kilo verirken vücut geliştirme sporunu yapanlar için olumlu bir yön teşkil ediyor. En önemli özelliği de içerisinde 6 gramdan fazla BCAA olması ve 80 servis gibi yüksek servis miktarı.

ultimate_prostar_100_whey_2390_gr_7142_400

4-) Optimum Gold Standart Whey

En iyi protein tozları listemizde oldukça sağlam bir yere sahip Optimum Gold, yüksek protein miktarı ile göze çarpmaktadır. 30 gramlık bir servisinde 24 gram protein bulunan Optimum, birçok farklı tat seçeneği ile de sporcular için en iyi protein tozları arasında yerini alıyor. En önemlisi de topaklanma gibi bir sorun ile karşılaşılmaması için özel olarak geliştirilmiş olması.

3722_6_1

5-) Hardline 3 Whey Matrix

Hardline, son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen protein tozları arasında yer almakta. Nedeni ise 44 gramlık bir servisinde 38 gram protein bulunması ve diğer protein tozlarına göre fiyatındaki uygunluk. Oldukça tatmin edici protein miktarına sahip olan Hardline 3 Whey Matrix sporcuların antrenman öncesinde ve antrenman sonrasındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olmaktadır. Tek kötü yanı ise 52 servis çıkması ve diğer protein tozlarına göre bu sayının az olması.

hardline-whey-3-matrix-protein-908-gr-650x650_1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar