en iyi 3 lcarnitin

Alınabilecek En iyi 3 Lcarnitin!

L-Carnitine vücuttaki bütün hücrelerde bulunan,metiyonin amino asit ve lizinden sentezlenen bir maddedir.L-Carnitine vücutta böbrek ve kara ciğerde üretildikten sonra kalp ve beynimizde depolanır.Ancak dışarında supplement olarak da alınabilir ki bu durum oldukça avantajlıdır. Bu yazımızda size en iyi 3 lcarnitin sıraladık.

L-Carnitine‘nin birkaç çeşidi bulunmaktadır.Bunlar;

-La Tartrate

-Acetly L-Carnitine

-L-Carnitine

-Glycine Propionly L-Carnitine

Ne İşe Yarar?

L-Carnitine yağ asitlerini,enerji olarak kullanılmak üzere vücuttaki hücrelerdeki mitokondriye taşır.Mitokondri her hücrede bulunur.L-Carnitine,yağın enerjiye çevrilmesini sağladığından,zayıflama amaçlı kullanılmaktadır.

L-Carnitine Faydaları

1-Yağ Yakımına Yardımcı

Karnitin yağ asitlerini hücrelerdeki mitokondriye ulaştırır.Böylece yağ yakımınız hızlandırır.Özellikle Omega 3 yağ asitleriyle alındığında yağ yakma hızı artar.Ayrıca en zor yakılan yağ olan iç organ çevresindeki yağların dahi yakımın yardımcı olacaktır.

2-Yağ yakımını hızlandırıp,metabolizmanızı hızlandırdığı için antreman performansınızı artıracaktır.Daha ağır kaldırabilir,daha çok tekrar yapabilirsiniz. 

3-Kemik yoğunluğunu artırır ve osteoporoz riskinizi azaltır.

4-Şeker hastalığı riskini azaltır,insulin sağlığını korur.

Piyasadaki En İyi 3 L-Carnitine

L-Carnitine hakkında detaylı bilgi verip,ne olduğunu,ne işe yaradığından ve faydalarından kabaca bahsettik.Şimdi gelelim,hangi markaların ürünlerini kullanabileceğinize. En iyi yağ yakıcı listemize aşağıdan göz atabilirsiniz.

1-Multipower L-Carnitine Liquid

Multipower markası Türkiye’de çokça tercih edilen Alman menşeili bir markadır.L Carnitine ürünü ise en bilinen ve popüler ürünlerinini başını çekmektedir.Likit formda üretilmiş olmasıyla hücrelerde hızlı bir emilim sağlar,bu da daha çabuk yağ yakmanıza ve tabi ki kilo vermenizi sağlayacaktır.Multipower L-Carnitine Liquid,servis başına tam 1800mg karnitin içermektedir.Ayrıca kalori değeri bakımından da oldukça düşüktür.Servis başına yalnız 2 kalori içerir.Kutularının her birinde 20 adet ampul bulunur.Antremanlarınızdan yarım saat önce almanız önerilir.

2-Power System L-Carnitine

Yine Alman menşeili bir firmanın ürünüdür.Almanya’da ve dünyada oldukça tüketilir ve tanınır.Likit formlarının her birinde 3600 mg karnitin içerir.Bu karnitin miktarı Türkiye’de kullanılan en yüksek karnitin miktarına denk gelir ki bu ürünü daha da popüler yapmaktadır.Bir paketinde 20 adet tüpü bulunur.Antremanınızdan 20 dk önce tüketmeniz önerilir.Eğer henüz başlangıç seviyesinde iseniz bir tüpün yarısını kullanmanız yeterli olacaktır.

en iyi 3 lcarnitin

3-Nutrade L-Carnitine

Yine piyasada tanınan bir Alman firmasıdır.En iyi yağ yakıcı sorunuza cevap niteliğinde bulunan listemizde nutrade’ye yer vermemizin başlıca sebeplerinden biri de Alman Memşeili olması. Likit formda üretilir ve servis başına 3500 mg karnitin içermektedir.Bu yüksek değere karşılık kalori değeri yalnızca 4 kaloriyi geçmemektedir.Bir pakette 20 servis bulunur.Nutrade firmasının en çok tercih edilen ve satan ürünlerinin başındadır.Limon aromasıyla güzel bir tadı vardır.Kullanılması tavsiye edilir. 

Piyasadaki en iyi 3 L-Carnitine’den bahsettik.Bunlardan size en uygun olanını kullanmanızı öneririz.

Dipnot: Lcarnitin herhangi bir kimyasal madde içermediği için yan etki barındırmaz ve kullanırken herhangi bir zarara uğramanıza sebep olmaz.

en iyi yağ yakıcı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yusuf

#Lifting

Benzer Yazılar