Alt Karın Yağlarını Eritmek

Alt karın yağları yada daha açık bir tabirle göbek yağlarını eritmek,vücudunuzun diğer yağlarını eritmeye kıyasla daha güç oluyor.Bunun nedeni buradaki yağların yakımının daha zor olması.Bu durum sadece sizle alakalı değildir.Pek çok insan,vücut geliştirmeye başladığında bu durumla karşılaşıyor ve bunu anlıyor.Karın ve bel bölgesinde daha çok yağ bulunması sebebiyle buradaki yağları yakmak doğal olarak daha zordur.Ama tabi ki disiplinli ve doğru bir çalışma ile yapılamayacak şey değildir.Bu yazımızda bu konuda size birkaç önerim olacak.

Alt Karın Yağlarını Eritmek

Alt karın bölgesindeki yağları eritmek isteyen insanların en önemli sebebi karın kaslarının ortaya çıkmasını sağlamaktır.Kişiden kişiye ve genetiğe bağlı olarak değişmekle birlikte,vücut yağ oranınız eğer %18-20’den aşağı değilse,karın kaslarınız pek,hatta hiç belli olmayabilir.Ama bu yağ oranını %10-12’lere çektiğinizde karın kaslarını net olarak gözükecektir.Yani özetle karın kaslarınızın belirgin hale gelmesini ve vücudun fit görünmesini istiyorsanız,yağ oranınız düşürmek zorundasınız.

Bu konuda sizin en büyük düşmanınız,yağ oranı ve karbonhidratı yüksek,kilo aldıran gıdalardır.Bu yüzden bu tür gıdaları tüketmeyi bırakmak zorundasınız.Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın ve bu miktarın altında almaya özen gösterin.Böylece kilo vermeniz daha da kolaylaşacak ve alt karın eritme işi daha hızlı gerçekleşecektir.

Su tüketmek de bu işin önemli bir parçasıdır.Sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmak için günlük su ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olun.Bu metabolizmayı hızlandırıp kilo vermenizi ve yağ yakmanızı kolaylaştıracak.  Alt karın yağlarını eritmek için olmazsa olmazlardandır.

 İpuçları

  • Karın yağı eritmek için yaptığınız egzersizleri karnınız açken yapın.Böylece vücudunuz egzersiz sonrası karbonhidratları değil yağları yakacaktır.
  • Karın bölgenizdeki kasları,antreman arasında dinlenirken bile sürekli sıkın ve bırakın.Bu definasyon artırmak için oldukça işe yarar bir yöntemdir.
  • Karın egzersizi yaparken,ağır çalışmalısınız.Dinlenme aralarını olabildiğince kısa tutun.Egzersiz sonrası karnınızdaki yanmayı hissediyor olmalısınız.
  • Kilo vermek için yaptığınız diyete uyun.Yağ ve karbonhidrat oranı yüksek gıdalardan olabildiğince uzak durun.Tabi arada bir kaçamaklar olabilir ama bunun da ölçüsünü ayarlayın.
  • Pek çok bilimsel araştırma şekerin yağlanmaya katkısı olduğunu göstermektedir.Bu yüzden şekeri hayatınızdan olabildiğince uzaklaştırın.Bu sadece kilo vermek için değil,sağlıklı bir yaşam için de şarttır.Şekerle tatlandırılmış içecek ve gıdaları az tüketmeye çalışın.
  • Proteini yüksek gıdalar tercih edin.Bu hem sizi tok tutacak,hem de metabolizmayı %20 oranında hızlandıracaktır.Protein yağ yakmak ve kilo vermek isteyen insanlar için mucize etkilere sahiptir.Şekerli,karbonhidratlı ve yağlı yiyecekler yerine proteini yüksek et,süt,yumurta,balık gibi ürünler tüketin.
  • Yürüyüş,koşma,bisiklet gibi vücuttaki pek çok kası çalıştıran egzersizleri,sadece karın kası çalıştıran egzersizlere tercih edin.Vücutta bölgesel yağ yakımı birçok bilimsel araştırmaya göre mümkün değildir.O yüzden tüm kaslarınızı çalıştıracak egzersizlere yönelin.
  • Yediklerinizin hesabını yapın.Kalori,yağ,karbonhidrat hesabını yapın.Günlük karbonhidrat tüketimini 50 gramın altına düşürmeye çalışın.Ve buna uymaya özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oguzhan gurbuz

Benzer Yazılar