En büyük BCAA Formülü!

Bcaa bildiğimiz gibi birçok sporcunun tercih ettiği, temel aminoasitleri barındıran ve vücudun ihtiyacı olan gıdaların neredeyse en önemlilerini içinde bulunduran bir supplement türüdür. Bu yazımızda ülkemizde her geçen gün büyümekte olan Big Joy firmasının Big Joy Bcaabig ürününü ele alacağız.

 

BCAABIG’in Temel Özellikleri

Temel anlamda BCAA, brain chain amino acids kelime öbeğinden türetilmiştir. Amino asitlerin ana zinciri anlamında gelmektedir. İçerisinde Lösin, izolösin, valin gibi aminoasitler bulunur. Bcaanın bu kadar yaygın şekilde tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri de bu saymış olduğumuz proteinin asıl yapıtaşlarından olan amino asitleri içermesidir.

Big joy, BCAABig ile sporcunun bu temel amino asit ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak içeriğe sahip bir ürün piyasaya sürmüş durumda. Bir serviste 10 gram BCAA sunan BCAABig , içerik konusunda piyasadaki diğer ürünlerden üst seviyede görünüyor. Diğer BCAA ürünlerinin aksine sadece BCAA değil, preworkout ürünlerini andıran zengin bir içeriğe sahip. 139 TL satış fiyatıyla piyasada yer bulan ürün, birçok ürünle karşılaştırıldığında fiyat/performans ürünü olarak görünüyor.

544 gr olup bir servisi 17gr’a denk gelen BCAABig , 32 servis içeriyor. Bu da 4,34 TL servis başı fiyatı demek. 1 servisinde 10 GR BCAA, 4 gram glutamin, 1 gram taurin ve elektrolitler içerdiğini göz önünde bulundurursak, bu içeriği alabileceğiniz en makul ürünlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

İçinde bulunan taurin ve elektrolitler ile antrenman boyunca performans kaybı yaşamanızı öneleyecek, glutamin ile ise antrenman sonrası yenilenmeyi hızlandıracak bir üründür.  

Detaylı içeriğine aşağıdaki görselden göz atabilirsiniz.

Aroma Seçenekleri

Ürün aroma olarak yeşil elma ve karpuz seçeneklerine sahip. Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda iki aromanın da içim açısından herhangi bir olumsuz yanı olduğunu göremedik. Karpuz aromasının bir tık daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Kullanımı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi 1 servisi 1 ölçeğe yani 17gr’a tekabül etmekte. Bu bir servisi ister antrenman öncesi, ister antrenman esnasında isterse antrenman sonrasında yaklaşık 400 ml su ile tüketebilirsiniz. İçeisinde elektrolitler olduğu için antrenmandan hemen önce ya da antrenman esnasında, su yerine yudum yudum içerek kullanmak en doğru seçenek olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yusuf

#Lifting

Benzer Yazılar