Citrulline Nedir? Faydaları?

Citrulline en gerekli aminoasit türlerinden birisidir. Yumurta,et balık gibi yoğun protein içeren gıdalarda çokça bulunur. Ayrıca karpuzun kabuk kısmında da citrulline aminoasiti bulunur. Aslında direkt olarak citrulline olarak değil vücutta arjinine amionasitine dönüştürülerek barındırılır. Yemiş olduğumuz et balık tarzı gıdalardan vücudun ihtiyacı olan citrulline miktarını tam olarak alamamış olabiliriz. Bundan dolayı citrulline supplementi kullanmak vücut gelişimi açısından avantaj sağlar.

Big joy bu konuda bir adım atarak ülkemizde pek de bulunmayan sitrülin supplementini piyasaya sürdü. Vücuttaki gh yani büyüme hormonu artışını destekleyen, gerektiğinde vücutta barınmaması gereken amonyağı dışarı atmayan yarayan bu aminoasitin pek çok faydası da mevcut.

Citrulline ne işe yarar?

-Ürenin vücuttaki döngüsüne destek sağlar.
-Sindirim sistemini kuvvetlendirici etkiye sahiptir.
-Amonyak barınmasını engeller.
-Vücut sistemi içerisindeki nitrik oksit oranını çoğaltır.
-Büyüme hormonunun vücutta daha fazla salgılanmasını sağlar.

-Vücuttaki laktik asit birikimini azaltır.  -Vücuttaki ATP maddesinin üretimini arttırır.

Big joy Citrulline Powder

79 Tl fiyat etiketiyle bir çok supplement mağazasında bulunan bu ürün, 300gr olup tam 300 servis içermekte. Yani 1 servisinde 1 gr toz alıyorsunuz. Bi ölçeğinde 1000 mg citrulline barındıran bu ürün, aromasız yani saf formda. Ürünün servis başı fiyatının çok düşük olması ekonomik ve herkes tarafından tercih edilebilmesini sağlıyor.

Kullanım

Servis miktarı 1 gram dedik ancak bu ülkemizde tavsiye edilen rakam. Uzmanlar 3 ile 5 gram arasında kullanılmasının maksimum verim sağlayacağını söylüyor. Bu konuda big joy kendi sitesinde de bilgilendirme yapmış bulunmakta.

Net kullanım olarak antrenmandan 30-60 dk önce 200-300ml su ile karıştırarak içebilirsiniz. Antrenmanda bolca pump almanız dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yusuf

#Lifting

Benzer Yazılar