Satın Alınabilecek En İyi 5 BCAA! (2020)

Vücut geliştirme sporu beslenmenin oldukça fazla öneminin olduğu aktivitelerden biridir. Durum böyle olunca protein ağırlıklı beslenmek ve protein sentezinin daha da hızlı sağlanmasını sağlayacak şekilde beslenmek çok önemlidir. Bunun yanında bize bu süreçte yardımcı olacak destekleyici besinler de almak gerekebilir. Bu besinler arasında en çok bilinenler hiç şüphesiz protein tozları, bcaa ve glutaminlerdir. Biz bu yazımızda BCAA nedir ve en iyi BCAA hangisidir sorularının cevaplarını vereceğiz.

BCAA Nedir?

BCAA, vücut geliştirme sporu yaparken yağsız kas kütlesi arttırımına ve performans artışına yardımcı olan bir destek besinidir. Yapısal olarak dallı amino asit zincirlerinden oluşan BCAA; valin, izolösin ve lösinden oluşmaktadır. Bazı deneysel sonuçlar BCAA kullanan bireylerde seratonin oranının BCAA kana karışmaya başladığından itibaren düştüğünü ve bu sayede kişinin mental açıdan daha dayanıklı bir hale geldiğini kanıtlamıştır. Vücut geliştirmeciler için önemli olan kısmı ise kasları hücresel uyarması sonucunda kaslardaki yorgunluğu azaltması ve iyileşme dönemini daha da hızlanarak kas gelişiminin hızlanmasını sağlamasıdır. BCAA’nın önemine vurgu yaptıktan sonra sıra geldi en iyi BCAA markalarını sıralamaya!

En İyi BCAA Markaları

1-) Multipower BCAA

En iyi BCAA markaları değerlendirmemizde yerini alan bir diğer marka da Multipower BCAA. Multipower’ın bir servisinde 2:1:1 oranında; 3000 mg lösin, 1500 mg izolösin ve 1500 mg valin bulunmaktadır. İçerik olarak tatmin edici olsa da; Xtrend markasına göre yine az içeriğe sahip.  Diğer BCAA markalarında bahsettiğimiz tat bakımından ilgi çekici olma kriteri maalesef Multipower’da mevcut değil. Multipower’a gelen yorumlar genellikle tat konusunda sıkıntılı olduğu yönünde. Ancak içeriği bakımından ve fiyatı bakımından isteklerimizi karşılar nitelikte olması listemizde yer alabilmesine olanak sağlıyor.

İncelemek İçin Tıklayın.

2-)Nutrich BCAA&Glutamine Complex 650 Gram

Nutrich, antrenman sırasında veya antrenman sonrasında kullanılması önerilen ve yapısı enerji verici bileşenler ile desteklenmiş bir BCAA markasıdır. Ürünün içeriği incelendiğinde içerisinde 2500 mg lösin, 1250 mg izolösin ve 1250 mg valin olduğu görülmektedir. Bu miktarlar açısından gayet başarılı bir ürün olduğunu gösteriyor. Tat olarak da bizlerden güzel bir not alıyor. Tüm bu inceleme sonrasında fiyatına baktığımızda muadillerine göre gayet makul tutulduğunu görüyoruz. Bu sebeplerden dolayı bu markayı en iyi BCAA markaları arasına eklemek istedik.

İncelemek İçin Tıklayın.

3-)ESN Nitro Bcaa Powder 500 Gr

En iyi BCAA markaları değerlendirmemizde ESN Nitro Bcaa Powder 500 Gr’i de listemize dahil ettik. Toz halinde bulunan ve 2:1:1 oranında düzenlenmiş bir yapıya sahip olan ESN, spor sırasında alınmak için uygun bir besindir. Spor öncesinde vücuda alındığında yıkım etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu ürün, vücudun ihtiyacı olan amino asit miktarını karşılamada da oldukça iyidir. Ayrıca tat olarak da oldukça rahat bir içime sahip olması, diğer artı yönleri arasında yer almaktadır. Servis başı 5000 mg lösin, 2500 mg izolösin ve 2500 mg valin bulunduran ESN tercih edilebilir bir ürün konumunda.

İncelemek İçin Tıklayın.

 

4-Grenade Defend BCAA 390 Gram

Grenade bildiğimiz gibi en kaliteli markalardan biri ve en iyi bcaalar listemizde de kendine yer buldu.Sırasıyla lösin izolosin valin değerlerine baktığımızda 3400, 1750 ve 1750 mg değerlerine ulaşıyoruz. Şeker içermemesi ve farklı aroma çeşitleri bulundurması bu ürünün artı yönlerinden.

İncelemek İçin Tıklayın.

5-SSN® Sports Style BCAA 4.1.1 + Palatinose™ 350 Gr

SSN’in 4:1:1 formundaki bcaası satın alınabilirlik açısından son sırada yer alıyor. SSN Bcaa Dağ çileği aroması ile satılıyor. Ürün içeriğinden bahsedecek olursak; 50 servis, her servisi 7 gram ve bir servisinde 5000mg bcaa bulundurmakta. Ürünün hammadde kalitesinin iyi olması satın alınabilirlik açısından bir adım öteye taşımakta.

İncelemek İçin Tıklayın.

 

Listede paylaştığımız ürünleri satın almak ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar