Jeff Seid

En İyi Fitness Modelleri

Günümüzde fitness oldukça yaygınlaşmaya başladı. İnsanlar vücutlarının daha güzel bir görünüme ulaşabilmesi için, saatlerini spor salonlarında harcamaya özen gösteriyor. Durum böyle olunca oluşan piyasada fitness enleri de konuşulmaya başlandı. Fitness modellik bir anda revaşta olmaya ve insanların iri vücutlar yerine model vücudu tercih etmesi gündeme geldi. Ülkemizde de bu spor ne kadar gelişmiş olsa da, dünya çapındaki fitness modeller daha da dikkat çekiyor. Bu yazımızda dünya üzerindeki en iyi fitness modelleri ve hayatlarından bahsedeceğiz.

1-) Lazar Angelov

Lazar Angelov, fitness ile uğraşan neredeyse herkesin bildiği bir fitness model. Vücudunun estetiğinin inanılmaz olduğu Lazar Angelov, simetrik vücudu ile bizleri büyülemeyi başarıyor. Bulgaristan doğumlu olan Lazar Angelov, şuan 33 yaşında ve bu yaşına kadar birçok tartışmanın sebebi oldu. Fitness çevresinde bulunan insanlar vücudunun bu estetikliğini steroid kullanımına bağlasa da; Lazar asla steroid kullanmadığını ve asla da kullanmayacağını belirtiyor. Ne denilirse denilsin vücudunun fitness sporuna yatkınlığı oldukça iyi ve dünyanın en iyi estetiğine sahip fitness modelleri arasındaki yerini kimseye bırakmayacak gibi gözüküyor.

2-) Jeff Seid

Çok genç yaşlarda fitness ile haşır neşir olmaya başlayan Jeff Seid şuan 23 yaşında olmasına rağmen, birçok markaya modellik yapıyor ve dünya üzerindeki en iyi modeller listelerinde yerini üst sıralarda alıyor. 13 yaşındayken ailesinin de cesaretlendirmeleri ile bu spora adımını atan Jeff, 15 yaşlarında iken şuan herkesin yeterli olarak tabir edebileceği bir vücuda sahipti. Şuan ki vücudu neredeyse kusursuz olan Jeff Seid,1 metre 83 santim ve 84 kilogram ağırlığındadır. Çoğu insan Jeff Seid’in artık genetik limitini doldurduğunu ve daha estetik bir vücuda sahip olamayacağını düşünse de; videolarında farklı hareketler farklı setler deneyerek vücudunu her zaman bir adım ileriye götürmek için çabalıyor.

3-) Marc Fitt

Benim Marc Fitt’i tanımam fitness sporuna ilk merak salmam ile birlikte başlamıştı. Yayınladığı videolarda hareketlerin nasıl yapıldığına dair bilgilendirmeler yapan Marc, şuan 26 yaşında. Hem fitness modellik hem de fitness antrenörlüğü ile uğraşıyor. Lazar ve Jeff’te de olduğu gibi harika bir estetiğe sahip olan Jeff, 80 kilo olmasına rağmen vücudundaki yağ oranı sadece %6.

4-) Ulisses Jr

Fitness modelleri arasında en iyi fitness modelleri sıralaması yapılacak olsa, Ulisses hiç şüphesiz ilk 5’te yerini alırdı. Irkının getirdiği özellikleri harika bir şekilde kullanan Ulisses Jr, diğer fitness modellere göre daha hacimli ve parçalı bir görüntüye sahip. 19 yaşından beri bu sporla uğraşan Ulisses, 38 yaşında ve kariyerini zirvelerde yaşamaya devam ediyor.

5-) Nick Auger

Fitness sitelerinde dolaşan bireylerin neredeyse %80’inin gördüğü bir fotoğrafa sahip olan Nick Auger, hem estetik vücudu hem de yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şuan 35 yaşında olan fitness modelimiz, 1.90 boyunda ve 90 kilogram ağırlığındadır. Vücudu nedeniyle fitness modellik yaptığını düşünülse de, 25 yaşında herkesin tanıdığı fotoğrafını çektirdikten sonra daha çok oyunculuk ve mankenlikte kendini göstermek istemiştir.

6-)Rob Riches

Hayatını, bir dergide okduğu modelin hayatı ile değiştirmeye karar veren Rob Riches, şuan Fcaebook ve Youtube da oldukça büyük bir fan kitlesine sahip. Dergisini okurken bir modelin kendisine çok benzediğini anladıktan sonra modellik dünyasına adımını atan Rob, 1.79’Luk bir boya ve 81 kilogramlık bir ağırlığa sahip. Beslenme programını kendi ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyerek 45-35-25 oranlarını kullanan ünlü model, yarışma zamanlarından vücudundaki yağ oranlarını %5 gibi düşük oranlara kadar çekebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar