Hardline Whey 3 Matrix İyi Mi? Alınır Mı?

Supplementler konu olduğunda her bireyin aklında soru işaretleri oluşabilmekte. Özellikle de ülkemiz piyasasına bakıldığında genelde yüksek olan supplement fiyatları cepleri yaktığı için, bireyler daha ucuz ürünlere yönelebiliyor. Fiyat bakımından diğerlerine göre uygun olan ancak sporcular arasında etkisi sıklıkla tartışılan Hardline da, ülkemizdeki supplement piyasasında büyük bir yer tutmuş durumda. Yerli üretim olması nedeniyle birçoğu tarafında eleştiriliyor olsa da; kimileri de ürünlerini yere göğe sığdıramıyor. Biz de bu yazımızda Hardline Whey 3 Matrix‘i inceleyeceğiz ve iyi ya da kötü yanlarını ortaya çıkarmaya çalışacağız.

1-) İçerik

Hardline Whey 3 Matrix‘e kısa bir içerik testi yaptığımızda harika sonuçlar ile karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. Fiyatına göre oldukça iyi besin değerlerine sahip olan 3 Matrix; 1 servisinde 35.3 gram protein ve 7.9 gram da BCAA bulunduruyor. BCAA dağılımı 3786 mg lösin, 2090 mg izolösin ve 1986 mg valin şeklinde. Ayrıca bununla birlikte vücudumuz için oldukça önemli olan diğer amino asitleri de bizlere sağlıyor. İçerisindeki 5 gram glutamin ve 3 gram creatin desteği ile de bir adım önde durmayı başarıyor. Bu içeriğe bir puan vermemiz gerekir ise 10 üzerinden 6 puan verebiliriz.

2-) Tat

Supplementler ne kadar iyi içeriğe sahip olursa olsun, tat konusunda sınıfta kaldıkları zaman istenilen performansı sağlayamıyorlar. Hardline Whey 3 Matrix bizlere çikolatalı ve çilekli olmak üzere 2 farklı tat seçeneği sunuyor. Çilekli Hardline protein tozu oldukça güzel bir tada ve yoğun bir kıvama sahip. Çikolatalı versiyonunda ise tam Nesquik gibi olmasa da bu tada yakın bir tat alma ihtimaliniz çok yüksek. Genel olarak tat konusunda da bizleri mahcup etmeyen Hardline Whey 3 Matrix‘in tadına 10 üzerinden 8 puan verebiliriz.

3-) Karıştırılabilirlik

Protein tozlarının bazı markalarında her şey dört dörtlük olsa bile su veya sütle karıştırılmaya çalışıldığı zaman topaklanma tarzı sorunlar ortaya çıkabilmekte. Ancak Hardline Whey 3 Matrix, shaker ile karıştırıldığında herhangi bir topaklanma sorunu yaratmıyor. Sadece blender işin içine girdiğinde bir miktar köpürme sorunu yaşatsa da, shaker içerisinde çok soğuk su ile bile topaklanmadan karışabiliyor.

4-) Fiyat

Ülkemizdeki supplement piyasasının ne kadar pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz ve mümkün olduğu kadar hem performanslı hem de uygun fiyatlı ürünler arıyoruz. Hardline Whey 3 Matrix, piyasada uygun olarak sayılabilecek nadir ürünlerden biri. 52 servislik 2300 gramlık paketleri şu an 219 TL. Ayrıca eğer deneme amaçlı almak istiyorsanız 908 gramlık paketleri de mevcut ve fiyatı 109 TL.

 

Tüm bu özelliklerine baktıktan sonra fiyatının diğer markalara ucuz olmasına rağmen oldukça iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Eğer çok fazla bütçeye sahip değilseniz ve orta halli bir protein tozu arıyorsanız Hardline Whey 3 Matrix‘i tercih edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar