Optimum Gold Standart Whey İyi Midir?

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen bireyler, bir süre sonra günlük aldıkları protein miktarı nedeniyle yeterli olamayabiliyor ve destek besinlere başvurabiliyorlar. Bu durumda en çok tercih edilen destek besinler arasında hiç şüphesiz protein tozları yer alıyor. Ülkemiz piyasasına baktığımızda karşımıza Optimum Gold Standart Whey çıkıyor. Bu yazımızda, akıllarında Optimum Gold Standart Whey iyi midir sorusu olan okuyucularımız için bir inceleme yapacağız.

Optimum Whey Protein İçeriği

Optimum protein tozu bir ölçeğinde 24 gram protein, 3 gram karbonhidrat ve 1 gram yağ içermektedir. Oran olarak diğer protein tozu markalarıyla üç aşağı beş yukarı aynı olsa da, whey peptitlerini de içermesi nedeniyle bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Whey peptitlerini içerisinde bulundurması sayesinde spor sonrası daha hızlı protein almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca içerisinde 4 gram glutamin ve 5 gram BCAA bulunan Optimum protein tozu, antrenman sonrasında yıpranan kas dokuların onarılması için protein sentezine de katkıda bulunmuş oluyor.

Optimum Whey Protein Tadı

Optimum Whey protein tozunun birbirinden farklı birçok tad seçeneği mevcut. Ülkemizde bu tatların sadece birkaçı bulunuyorsa olsa da, biz ülkemizde bulunan tatlar arasından yorum yapacağız. Çikolatalı Optimum protein tozu kullananlar tarafından oldukça fazla beğenilmiştir. Hatta bize göre bu markanın çikolatalı ürünü diğer ürünlere göre daha da iyidir. Çilekli ve muzlu seçenekleri de mevcut olan Optimum Whey protein, maalesef bu türleri ile çok da büyük bir başarı yakalayamamış. Çikolatalısı kullanan biri olarak diğer türlerini pek denememiş olsam da, yapılan yorumlar bu yönde. Ayrıca su ile karıştırıldığında topaklanma sorunu pek fazla yaşanmıyor ve bu özelliği nedeniyle diğer protein tozlarına bir miktar fark açmış durumda. Su ya da süt ile karıştırıldığında oldukça rahat bir içi sunmakta.

Optimum Whey Protein İçin Kullanım Tavsiyeleri

Optimum Whey protein, yapısı nedeniyle kana daha hızlı karışmaktadır. Bu özelliği nedeniyle antrenman sonrasında alınması daha mantıklı olmaktadır. Antrenman sonrasında yıpranan kasların en hızlı şekilde onarılabilmesi için bu protein tozu oldukça iyi bir alternatiftir. Bütçesi yeterli olmayan bireylerin sadece antrenmanlardan sonra almasını öneriyor olsak da, isteyen sporcular diğer vakitlerde de kullanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fatih

Benzer Yazılar