protein tozu kilo aldırır mı

Protein Tozu Kilo Aldırır mı?

Bugünkü yazımızda son günlerde çok merak edilen ve sayfamıza defalarca kez mesaj olarak sorulan Protein tozu kilo aldırır mı sorusunu cevaplayacağız. Sorunun cevabı aslında çok basit olsa da bir nebze kafa karıştırabiliyor, özellikle sporda yeni olan arkadaşlar için büyük bir sorun.

Protein tozu,  dünya çapında kullanılan ve vücut geliştirmecilerin %80inin tercih ettiği bir supplement türüdür. Bildiğimiz gibi protein ihtiyacımızı karşılamak ve antrenman sonrası yıpranan kas dokularının onarılmasında görevlidir protein tozu. Peki asıl sorumuz olan protein tozu kilo aldırır mı mevzusuna gelelim.

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

Protein tozlarının özellikle whey protein tozlarının içerisinde düşük şeker ve düşük yağ oranı bulunduğu için düşük kalori içermektedir. Yani protein tozu kilo aldırır mı konusuna cevap verecek olursak; hayır tek başına kilo aldırmaz.

E peki vücut geliştirmek isteyen, hacim alma amacında olan sporcular neden protein tozu kullanıyor dediğinizi tahmin ediyorum.  Onu da şöyle açıklayabiliriz. Buyrun aşağıda.

Protein Tozu Hem Kilo Aldırır Hem Kilo Aldırmaz

Alt başlık biraz ilginç gelmiş olabilir ancak tamamen doğru okudunuz. Protein tozu kilo aldırır ve aynı zamanda aldırmaz da. Ee nasıl olacak o iş? derseniz şöyle olacak; tamamen size bağlı. Yani amacınız kilo almaksa protein tozunu ona göre kullanacaksınız.  Amacınız kilo vermekse de protein tozunu aynı şekilde amacınıza göre kullanacaksınız. Buyrun biraz detaya girelim.

protein tozu kilo aldırır mı

Kilo Almak İçin Protein Tozu Kullanmak

Aslında protein tozu kilo aldırır mı sorusu saçmadır. Bunu bu yazıyı tamamen okuduğunuz da siz de anlayacaksınız.

Protein tozu çok güzel bir kilo alma, hacim kazanma ürünüdür aynı zamanda. Kilo almaktan kasıt tabi ki de kas kazanmak. Protein tozu antrenman sonrasında yıpranan kaslarınızın daha hızlı onarılmasını sağlayacak ve böylelikle kas kütlesi kazanmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla kas da daha fazla kilo,daha fazla hacim demek değil mi zaten? Yani böylelikle düşük kalorili de olsa dolaylı yoldan protein tozu kilo almanıza yardımcı oldu. Ama protein tozunun yanında yüksek kalorili beslendiğinizi de varsaydık tabi. Kas gelişiminde ilk faktör bildiğiniz gibi tüm besin öğelerinin tam olarak alınmasıdır.

protein tozu kilo aldırır mı

Kilo Vermek İçin Protein Tozu Kullanmak

Evet protein tozunu kilo vermek veya formunuzu koruyup fit kalmak için de kullanabilirsiniz. Protein tozu kilo aldırır mı sorusunun cevabı yavaş yavaş kafanızda oturacaktır.

Protein tozlarını kilo almadan kullanmak için düşük kalorili beslenip protein ihtiyacınızı tam olarak sağlamalısınız. Bunu da protein tozu sayesinde kolaylaştıracaksınız. Özellikle definasyon döneminde protein tozu çok tercih edilir.

Düşük kalorili beslenip protein ihtiyacınızı tam olarak karşıladığınızda vücudunuz yağ depolamayacak ve kütleniz minimum artış gösterecektir. Yani bu da demek oluyor ki kilo verirken ve definasyon döneminde gönül rahatlığıyla protein tozu kullanabilirsiniz.

Bugünkü yazımızda protein tozu kilo aldırır mı sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Bizi okuduğunuz için teşekkür ederiz diğer yazılarda görüşmek üzere 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yusuf

#Lifting

Benzer Yazılar