Supplement Kullanmak Supplement Nedir

Supplement Kullanmak? Supplement Nedir?

Merhaba arkadaşlar, onlarca kişinin kafasını kurcalayan supplement kullanmadan vücut yapılır mı sorusunun cevabını yanıtlayacağız.

Supplement Nedir?

Arkadaşlar supplement Türkçe karşılık olarak besin takviyesi demektir. Yanına normal ev ortamında tükettiğimiz besinlere ek olarak özellikle yurtdışındaki firmaların ürettiği ürünlerdir. Birçok supplement türü vardır, bunlar protein tozu, bcaa, kreatin, lcarnitin gibi başlıca başlıklara ayrılır.

Kullanmak Zararlı Mıdır?

Yukarda da belirttiğimiz gibi supplementler bir besin takviyesi oldukları içi zararlı değillerdir. Asla kimyasal madde içermezler. Bu nedenle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Kullanmazsam Vücut Yapamaz mıyım?

Geldik ana başlıktaki konumuza, supplement olmadan vücut yapılır mı dedik bu soruya cevap verelim. Cevap kesinlikle yapılır arkadaşlar. Normal gün içerisinde aldığınız gıdalara ek olarak kullanıldığı için ihtiyaç olmadığı taktirde kullanılması şart değildir. Adı üzerinde ek dediğimiz için beslenmenizde ufak kusurlar varsa bunları supplementler aracılığı ile kapatabiliyorsunuz.

Kullanırsam Ne Gibi Faydası Olur?

Birçok faydası vardır. Örneğin whey protein tozu kana hızlı karıştığı için antrenman sonrasında yanınızda taşıyarak hızlı bir şekilde, zahmetsizce protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Onun haricinde diyette ve definasyon dönemindeyseniz supplementler sayesinde ek kalori almadan düşük kalorilerle protein ve temel aminoasit ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Başlıca faydaları bunlardır.

 Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle güvenilir bir yerden temin ettiğinizden emin olun. Bu konuda fitness durağı olarak bizde bizzat satışını yapmaktayız.Satın almak için instagram adresimizden bize mesaj atabilir ya da WhatsApp yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

Bir diğer husus ise aldığınız ürünün markası. Marka supplement konusunda çok önemlidir. Fiyatığını uygun bulduğunuz her ürüne atlamayın. Özellikle bazı dandik hammaddeli Türk malı ürünler piyasada çokça mevcut. Bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Satın aldığınız ürünün orjinal olduğundan emin olmalısınız.

Supplementler hakkında detaylı marka ve ürün incelemeleri diğer yazılarımızda konu olarak alınacaktır. Takipte Kalın. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yusuf

#Lifting

Benzer Yazılar